Nadmierny rozrost glonów, oraz mętnienie wody są świadectwem na to, że obecne w wodzie mikroorganizmy nie nadążają z przerobieniem nadmiernej ilości materii organicznej znajdującej się w wodzie. Ponadto w środowisku tym przeważają mikroorganizmy szkodliwe prowadzące niepełny rozkład – zagniwanie.

W celu zablokowania zagniwania materii organicznej i nadmiernego rozrostu glonów warto zastosować wiosną BioKlean Soft w ilości 1 litr na 9m3 wody. Zabieg powtórzyć 3 razy w odstępach 30 dniowych.

Stosując BioKlean Soft możemy dość szybko zdominować środowisko pożytecznymi mikroorganizmami i przywrócić radość dla naszych oczu oraz komfort dla naszego nosa.

Preparat rozcieńczyć w takiej ilości wody, która pozwoli rozprowadzić go równomiernie po całej powierzchni stawu.

Bardzo dobre efekty daje jednoczesne zastosowanie ProBio Ceramiki. Stosujemy 1 woreczek (0,5kg) na 10m3 zbiornika. Ceramikę możemy rozrzucić po stawie, zawiesić ją w woreczku w kilku miejscach stawu, bądź jeżeli posiadamy urządzenie filtrujące, umieścić ją w filtrze. W przypadku oczek, w których zainstalowana jest instalacja filtrująca z lampą ultrafioletową, bądź ultradźwiękową, urządzenia te należy wyłączyć.

 

Podoba Ci się ten tekst? Udostępnij!

    Comments are closed.